venia

וניה ביסטרו

כתובת: שער פלמר 1
Address: Palmer Gate 1
טלפון: Phone: 04-6716272

ביחס ישיר לחזון של פיתוח העיר התחתית בחיפה, ומתוך שאיפה לפתח תרבות גבוהה ואיכותית בעיר, אנו מחברים את חלומנו עם ההתרחשות ועם ההתפתחות המרגשת העכשווית ומתעתדים לפתוח "מיני-מסעדה" ( ביסטרו ) ברחוב שער פלמר.

היזמים:
אורי אלון, בוגר תואר שני במנהל עסקים בטכניון ומהנדס תוכנה, בעלים ומנהל של בית התוכנה "וריגאר טכנולוגיות" בחיפה, בעברו ראש מדור ברפא"ל ומנהל תוכנית במיקרוסופט ישראל. יועץ עסקי לחברות סטארט-אפ רבות וכמו כן מלווה מספר פרויקטים בתחום המזון וההסעדה בחיפה.
שחר סיון, מחלוצי העיר התחתית בחיפה, מנהל סטודיו "נמלה חיפה" ברח' הנמל 73 מזה 3 שנים, חבר בהנהלת גלריית "האגף" וממקימי קבוצת "בלוק", צייר, פסל, מורה לציור, טבח ובעברו השף הפרטי של רוני פורר. כמו כן ברזומה של שחר עבודה כטבח במסעדות "יועזר בר יין" של שאול אברון ז"ל ו"רפאל" של רפי כהן, ב"צ'אקרה" בירושלים ובמסעדות נוספות בחיפה ובארץ.

הביסטרו מיועד לשרת את קהל אנשי העסקים, שעובדים ועוברים בעיר התחתית, וכמו כן את הקהל הרחב, ההולך והגדל, של התושבים הצעירים, הסטודנטים והאמנים, המתגוררים באזור. מתוך היכרות אישית עם שני המרחבים הללו, אנחנו מעוניינים לספק אוכל טרי ופשוט, המבוסס על תוצרת מקומית, בין אם מדובר בירקות ובפירות, בגבינות או בבשר מעובד. מתוך ניסיון חיים ארוך בעיר התחתית, אנו רוצים להוות דוגמה לעושר ולהווי הקולינריים של חיפה, בדגש על ההיסטוריה התרבותית שלה, החל בשווקים, המשך באיטליזים הוותיקים, וכלה בתרבות חיי הלילה המתחדשת.

מכיוון שאכפת לנו מחיפה ומתושביה, אחד מדגשי המקום יהיה היותו נגיש לקהל רחב ובפרט לקהל המוגבל פיזית וכן יש בכוונתנו לדאוג לצמצם למינימום האפשרי את פליטת המזהמים ולתת דגש חד-משמעי לחינוך – הן של הצוות והן של הלקוחות – לאיכות הסביבה.
בכוונתנו לייצר מקום, שייחבר בין הגבוה והנמוך, בין יין איכותי ובין שפריץ רומני, בין שניצל וינאי ובין שוק אווז צלוי. ברצוננו לעבוד עם חומרי גלם יומיומיים טריים משווקי חיפה, ליצור תפריט משתנה, התלוי בזמינות, טריות ואיכות חומרי הגלם. אין בכוונתנו לאחסן מוצרים לאורך זמן ואין בכוונתנו לייצר תפריט עשיר בכולסטרול. הרעיון שלנו מבוסס על תפריט איכותי ובריא, ללא צורך באחסנה ארוכת טווח או בשימוש מיותר בשמן או בעיבוד של חומרי הגלם.

אנו שמים את הדגש על ארוחות ערב לקהל מגוון, שמעוניין להתפנק ביין ובאוכל פשוט ומרגש. החלום שלנו הוא לפתח מקום שיישאר בעיר ויהפוך למוסד חיפאי לאורך שנים רבות. מקום, ששם על דגלו את המסורת הקולינרית והחברתית של עיר הנמל יחד עם השראה מהביסטרו הקלאסי, הים-תיכוני, של דרום צרפת. כמו כן, אנו מצויים בקשרים עם שפים ועם בעלי מסעדות מתל-אביב ומירושלים, לצורך שיתוף פעולה והעצמת המרחב האנושי, כמוקד משיכה לאמנות, תרבות, מוזיקה ואוכל.
רח' שער פלמר, כשער הנמל, היווה בעבר מוקד משיכה לכל התיירים שפקדו את העיר,
ואנו מאמינים שיש מקום להחזיר עטרה ליושנה.

מקומות דומים באזור

Similiar Places

עוד עסקים More

אנחנו בפייסבוק

We're on Facebook