פרוייקטים ליזמים

Entrepreneurs Projects

חדש

קולנוע הדר

כתובת: קיבות גלויות 27
Address: 27 Kibuts Galuyot St

היסטוריה

 כשחברת יוסף ואחיו רכשו את קולנוע הדר המיתולוגי הם רכשו הרבה יותר ממבנה מרהיב, פרי תכנונו של האדריכל מקסמיליאן רומאנוב, אלא הם רכשו גם פיסת היסטוריה – מקום שבו נשא בן גוריון את נאום הבחירות המפורסם בחיפה בשנת 1959.

 הפרויקט

פרויקט קולנוע הדר מעיד על אמונתם האבסולוטית של יזמיו בפיתוחו של האזור, וביכולתו להגשים את הפוטנציאל הרב הטמון בו. בפרויקט השאפתני הזה ממשיכה החברה את שיתוף הפעולה הפורה עם צמד הארכיטקטים אדר' רמי גיל ופרופ גבי שוורץ במיזם המתעתד ליצור מתחם לופטים רב-דיירים שישכון מעל להיכל אומניות וחממה טכנולוגית מתקדמת. היכל האומנויות מתוכנן להכיל חדרי לימוד, אולם מופעים מרכזי וחללי תצוגה פתוחים.

 האזור

השקעה גדולה מצד העירייה כבר נעשית באזור זה, מתוך כוונה לפתח את התשתיות ולהפכו לנגיש יותר לאוכלוסייה חדשה. בנייני הממשלה החדשים והנאים העתיקו את מקומם לאזור ונתיבי תחבורה חדשים מנגישים את האזור בצורה מרבית לעיר התחתית, לרכבת להדר והכרמל.
הבניין נמצא מול נמל חיפה, נושק לשוק הפשפשים אשר ידוע בצבעיו הססגוניים ומבני האבן היפים, כל זאת בצמוד למתחם השוק הסיטונאי שבימים אלו מתגבשת בו התוכנית לשנות פניו מהמסד עד הטפחות, בפרויקט רב מימדים שישנה ויחדש את האזור ללא היכר.

 דבר האדריכל

מעבר מסרטי שחור-לבן לסרטי צבע. שימוש ב'קופסאות צבע' בבנייה החדשה מעל המסד המונוכרומטי של "קולנוע הדר" המיתולוגי.

אדריכל רמי גיל ופרופסור גבי שורץ.

עבור לאתר הפרויקט Go To Site

אנחנו בפייסבוק

We're on Facebook