שוב פגשת את תל אביב?

הרבה קרה בחיפה ב-2017. העיר התחתית המבעבעת הגיעה לנקודת רתיחה בסוף נובמבר עם האירוע המסכם של השנה – פסטיבל אינדי בתחתית – SoLow Festival, או לפחות כך חשבו במינהלת העיר התחתית ובעיריית חיפה… ואז הגיע SO-LOW 2108 … לא הפסטיבל, הסרטון!

| מאת: ניר בלזיצקי

שוב פגשת את תל אביב?

הפסטיבל ששם את חיפה על מפת האינדי הישראלית היה SOLD OUT כנראה בגלל החשיפה הויראלית של סרטון הקידום שלו שהפך את הפסטיבל, מפסטיבל חובה לחובבי הז’אנר, לפסטיבל שכולם מדברים עליו!
כמה פעמים שמעו מנהלי הפרסום והשיווק הדיגיטלי בארץ את הדרישה ל… “תעשו לנו סרטון ויראלי” “שישרוף את הרשת” משימה כל כך קשה לכל אדם וכל כך פשוטה לאיתי זבולון!

כתיבה בימוי ועריכה: איתי זבולון
צילום: אייל רפאלוב
עריכה נוספת: רועי כפרי
שחקנים: מאיה לנדסמן, איתי זבולון, בן ריפתין

אז כן, מאחורי הסרטון עומד איתי זבולון, מוזיקאי ושחקן, שאחראי גם לסרטונים ויראליים ותיקים יותר כמו “יניר האחמ”ש”.
זה שאיתי זבולון גאון כולם יודעים, אבל בסרטון הויראלי שלו לפסטיבל ה-so-low בחיפה הוא הצליח להתעלות אפילו על עצמו. כתיבת נונסנס, עדכנית שסחפה את הרשת וגררה מאות טייקאופים.

“הרגשתי LOW השבוע, ריקה, נטושה, שום דבר לא קורה, שום דבר לא זז. אני כאילו חיה אבל מרגישה מתה. כל הזמן מבטיחה לעצמי שהנה משהו עומד לקרות אבל יודעת שזה רק רעיון”, אלו חלק ממשפטי הפתיחה בסרטון המדובר של היוצרים איתי זבולון (חיפאי בעצמו) ורועי כפרי.

המשפטים נאמרים על ידי “חיפה” (איתי זבולון), המטופלת על ספת הפסיכולוגית – אותה מגלמת מאיה לנדסמן. לאחר שזאת שואלת את חיפה האם כל זה בגלל ששוב פגשה את תל אביב, היא עונה: “לא, אני שונאת אותה”. ואז מתחיל רצף סופרלטיבים לא פחות מגאוני של איתי על ה”תדמית התל אביבית”.

זבולון התראיין ל YNET ואמר: “אני אוהב את חיפה ושמח שגדלתי בה. התחלתי לשחק עם הרעיון של חיפה עוברת טיפול אבל הרעיון בקע דווקא דרך המונולוג של תל אביב. באחד הערבים התחיל לעלות בי קול פנימי של המונולוג שלה. רשימת מכולת של עדות עצמית מאנית. הטקסט התחיל לקבל קצב ודרכו נולדה חיפה כדמות קונטרסטית”.

גם בעיריית חיפה שמחים על התוצאה: “אנחנו מנסים לצאת מהקופסה. אנחנו חושבים שמתרחשים דברים נהדרים בעיר ואנחנו שמחים שאנחנו מצליחים לגעת בעוד קהלים”, כך אמר בריאיון צחי טרנו, מנהל אגף הדוברות ופרסום בעיריית חיפה.

אגב, מי שנותן את הופעת חייו בסרטון הוא מפיק הפסטיבל בן ריפתין שמגלם בסצנת הסיום את לא אחרת מאשר… פתח תקווה!

לכתבה על הפסטיבל עצמו ולראיון עם בן ריפתין על הפסטיבל – לחצו כאן

לראש הכתבה